سوالات متداول را می توانید در زیر ببینید . اگر سوال شما در لیست موجود نیست در بخش تماس با ما آن سوال را با ما در میان بگذارید.

این می تواند یک بیماری پوستی مانند درماتیت آتوپیک یا پسوریازیس باشد همچنین می تواند نشانه هایی از بیماری دیابت یا غده تیروئید باشد .وقتی خشکی و قرمزی پوست از بین نمی روند بهتر است پزشک خود را برای پیدا کردن علت و درمان ملاقات کنید. مهم نیست که دلایل خشکی پوست چه باشد ، خارش پوست و خشکی پوست چیزی نیست که شما مجبور باشید برای مدت طولانی با آن دست و پنجه نرم کنید . اگر شما چندین مرطوب کننده مختلف را امتحان کرده اید و مشکلتان حل نشده است و یا سوزش و خارش پوستتان بدتر شده است حتما به متخصص پوست مراجعه کنید .

عوامل درونی و بیرونی متعددی باعث خشکی پوست می گردند.
عوامل درونی: تاثیرات ژنیتیکی، هورمونی،سن،رژیم غذایی، بیماری های خاص
عوامل بیرونی: محرک های محیطی مانند هوای سرد، گرم و خشک، تغییرات فصلی، اشعه ی خورشید، مراقبت های نادرست پوستی

متخصصین این نوع از پوست را “آسیب‌پذیر” می‌نامند، چون در آن لایه بیرونی پوست دچار اختلال شده است. وقتی‌که این اتفاق می‌افتد، پوست با سرعت بیشتری رطوبت خود را از دست می‌دهد و عوامل خارجی به‌راحتی به آن نفوذ می‌کنند. این بدان معناست که پوست خشک در مقابل پاک‌کننده‌های قوی،مواد شیمیایی مضر، و مواد نگه‌دارنده به نسبت پوست‌های معمولی تحریک‌پذیری بیشتری دارد. علاوه بر این، ازآنجایی‌که لایه بیرونی بهترین محافظ پوست در برابر عوامل خطرناک محیطی به‌حساب می‌آید، پوست خشک بیشتر در معرض خطر قرار دارد و نشانه‌های پیری در این نوع پوست‌ها زودتر از انواع دیگر نمایان می‌شوند. راه‌حل بهبود این نوع پوست حفظ رطوبت و مراقبت از آن است. اگر پوست شما خشک است، مشکلات اصلی شما شامل: پیری زودرس، خط و خطوط ریز چهره و چین‌وچروک واکنش به عوامل خارجی می‌شود. افراد با انواع مختلف پوست مثل پوست چرب یا ترکیبی ممکن است در نواحی گونه و دست‌ها خشکی را هم تحت شرایط خاص تجربه کنند. همچنین با افزایش سن نیز این خشکی به سراغ پوست ما خواهد آمد و زمانی که پوست، چربی خود را از دست می‌دهد باید به هر شیوه‌ای رطوبت را در آن حفظ کرد.

درمان باید در چند حوزه باید مورد توجه قرار گیرد:
الف) استرس خود را کم کنید و هوای منزل را مرطوب نگه دارید.
ب) لباسهای پنبه ای و نخی استفاده نمایید.
پ) از مرطوب کننده های تخصصی استفاده نمایید.
ت) حتما از لوسیون های مرطوب کننده تخصصی بعد از استحمام و در کمتر از 3 دقیقه بعد از خروج از حمام استفاده نمایید.
ث) در بعضی موارد دو دوره تشدید بیماری ممکن است نیازمند درمانهای استروئیدی و آنتی بیوتیک باشید. که طبق نظر پزشکتان استفاده نمایید.

در صورتی که به علائم ذیل مبتلا شدید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
الف) تب و لرز
ب) کاهش انرژی
ج) توسعه علائم عفونت مانند ترشح از تاول و خارش بیش از حد

اولین نفری باشید که از اخبار و محصولات جدید مطلع می شوید.