داروسازی پارس حیان، تولیدکننده برتر به انتخاب انجمن داروسازی ایران

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

آب نقش اساسی در سلامت، شادابی و طراوت پوست دارد. مرطوب کننده ها و آبرسان ها هر دو این اطمینان را به شما می دهند که با مصرف آنها آب مورد نیاز برای سلامت پوستتان را تامین نمایید. مصرف روزانه کرم های مرطوب کننده و آبرسان به شما کمک می کند تا از خشکی و کمبود آب بدن، پیری زودرس و آسیب های محیطی در امان باشید.کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست هر دو برای تامین رطوبت و چربی پوست مفید هستند. گاهی افراد این دو محصول را یکسان تصور می‌کنند در صورتی که بهتر است تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده را بشناسید.

چه کسانی باید از کرم مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنند؟

هرکس با هر نوع پوستی که دارد از هر نوعی (خشک، چرب، حساس، مختلط  و معمولی)که باشد، در هر صورت هم به کرم آبرسان و هم کرم مرطوب کننده نیاز دارد.

کرم آبرسان پوست چیست؟

وظیفه کرم آبرسان تامین آب و رطوبت مورد نیاز برای پوست میباشد. آبرسانی پوست به وسیله یک جاذب رطوبت مانند هیالورونیک اسید یا گلیسیرین به جذب رطوبت و رساندن آن به پوست کمک می‌کند. کرم آبرسان را باید زمانی که پوست مرطوب است مورد استفاده قرار داد. بنابراین قبل از خشک شدن و بعد از تمیز شدن پوست از کرم های آبرسان استفاده کنید.
کرم مرطوب کننده پوست چیست؟ کرم مرطوب کننده نقش بسیار مهمی در حفظ، سلامت و شادابی پوست شما دارد. حفظ رطوبت و رطوبت رسانی به پوست از وظایف اصلی مرطوب کننده ها می باشد ▪︎کرم های مرطوب کننده به جلوگیری و درمان خشکی پوست کمک میکند.
▪︎کرم های مرطوب کننده می توانند از پوستهای حساس محافظت کنند، وباعث بهبود رنگ و بافت آن می‌شوند و نقایص آن را می‌پوشانند.

▪︎کرم‌های مرطوب‌کننده به عنوان سدی موقت برای حفظ رطوبت پوست عمل می‌کنند.
▪︎ مرطوب‌کننده‌ها همچنین از لایه بیرونی پوست در برابر اثرات مضر خورشید، باد و عوامل محیطی دیگر محافظت می‌کند.
چگونه بفهمیم که به کرم آبرسان نیاز داریم یا کرم مرطوب کننده؟

اگر پوست خشکی دارید باید از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا باعث درخشش و جوانی پوست خود شوید. اما گاهی مواقع پوست شما خشک و بدون آب می باشد، در این صورت استفاده از کرم آبرسان همان چیزی است که پوست شما به آن نیاز دارد.

تفاوت بین کرم های مرطوب کننده و کرم های آبرسان

عواملی که باعث تفاوت بین کرم های آبرسان و مرطوب کننده است نحوه عملکرد آنها روی پوست است. کرم‌های آبرسان دسته‌ای از مرطوب کننده ها هستند که رطوبت موجود در هوا و پوست را جذب کرده و آن را به لایه زیرین پوست می رسانند. کرم های آبرسان فقط خاصیت رطوبت رسانی به پوست را دارند. پس انتظار نرم شدن زیاد پس از مصرف این دسته از مرطوب کننده ها را نداشته باشید. مرطوب کننده ها می توانند بدون هیچگونه رطوبت پوست را نرم کنند. مرطوب‌کننده‌ها نقاط ناهموار پوست یا همان منافذ و خشکی های سطح پوست را پر میکنند ،از طرف دیگر مانند یک لایه محافظ روی پوست قرار می گیرند و از تبخیر و از دست دادن رطوبتی که در لایه های پوست قرار دارد جلوگیری می‌کنند.

سخن پایانی

کرم آبرسان و مرطوب کننده هر دو در مرطوب کردن و آبرسانی به پوست موثرند. هر دو با خشکی و کمبود آب ،علائم پیری زودرس و آسیب های محیطی مبارزه می‌کنند. تفاوت این دو در چگونگی دستیابی به نتایج است. برای دانستن اینکه پوست شما خشک است یا کم آب باید به وضعیت پوست تان توجه کنید. پوست دارای یک سد چربی طبیعی است که ازخوددربرابرآسیب و از دست دادن آب محافظت می کند، اگر مستعد داشتن پوستی خشک و پوسته پوسته هستید به این معنی است که سلول ها، چربی کافی تولید نمی کنند بهترین راهکار هم کمک گرفتن از یک متخصص پوست، مو و زیبایی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *