داروسازی پارس حیان، تولیدکننده برتر به انتخاب انجمن داروسازی ایران
چرا باید هر روز از کرم مرطوب کننده استفاده کنیم؟

چرا باید هر روز از کرم مرطوب کننده استفاده کنیم؟

آیا کرم مرطوب کننده پوست را تیره می کند؟

کرم مرطوب کننده به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات مراقبتی پوست می باشد که نقش بسیار مهمی در حفظ و سلامت پوست شما بازی می‌کند و یکی از نیازهای اولیه و مهم پوست، یعنی رطوبت پوست را تامین می کند. پوست شما ممکن است در اثر عوامل محیطی مانند دما و تبخیر به سرعت رطوبت خود را از دست بدهد و کم آب و آسیب پذیر بشود. استفاده درست از یک کرم مرطوب کننده می تواند پوست را سالم و انعطاف پذیر نگه دارد. در حقیقت مرطوب کردن پوست باعث حفظ جوانی و شادابی آن می‌شود به همین دلیل استفاده از کرم مرطوب کننده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید در برنامه روزانه خود قرار دهید.

انواع مرطوب کننده‌ها

مرطوب کننده ها تا حدود زیادی به نوع پوست شما بستگی دارند، اما مرطوب کننده ها به شکل های مختلف وجود دارند که عبارتند از:

کرم ها

مرطوب کننده ها به شکل کرم نسبتاً سنگین وزن بوده و کم و بیش غلیظ هستند. این کرم‌ها،آب رسانی مناسب برای پوست بوده و پوست را نرم و لطیف می کند.

لوسیون‌ها

مرطوب کننده های سبک وزنی هستند که محتوای بالایی از آب در آنها موجود است. به راحتی جذب پوست شده و پوست را چرب نمیکند به همین دلیل برای پوست های چرب بسیار مناسب است.

ژل ها

این نوع مرطوب کننده ها به راحتی جذب شده و آبرسانی مناسبی را برای پوست فراهم می‌کنند. برخی ژل ها حاوی الکل بوده و برای پوست های حساس مناسب نیستند.

پمادها

سنگین‌ترین و غلیظ ترین نوع مرطوب کننده می باشد که معمولا محتوای روغن بالایی در آنها وجود دارد.

مزایای استفاده از مرطوب کننده چیست؟

▪︎ جوانسازی پوست می‌شود، با چین و چروک‌ها ی پوست مقابله کرده و پوست را شاداب نگه میدارد. ▪︎مصرف منظم کرم مرطوب کننده باعث رطوبت پوست شده و از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست محافظت می کند.
▪︎از ایجاد جوش جلوگیری می کند. هنگامی که پوست شما خشک میشود غدد چربی برای جبران خشکی، سبوم اضافی تولید می‌کند، بنابراین منافذ پوستتان مسدود شده و جوش می‌زنید.
▪︎ استفاده از کرم مرطوب کننده از پوست در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت کرده و اثرات منفی ناشی از نور خورشید و آلودگی ها را کاهش می دهد.

عوارض احتمالی کرم های مرطوب کننده

به طور کلی مصرف کرم مرطوب کننده نمی تواند باعث ایجاد عوارض جانبی شود. اما انتخاب و مصرف اشتباهی محصول ممکن است باعث ایجاد عوارضی محدود و جزئی شود.
همواره مهمترین و اصلی ترین فاکتور برای انتخاب یک مرطوب کننده مناسب توجه به نوع پوست افراد است. هرچه پوست خشک تر باشد باید از مرطوب کننده های استفاده کرد که بر پایه چربی باشد. اگر پوست چرب باشد بهتر است از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده شود.

آیا کرم مرطوب کننده پوست را تیره می کند؟

در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم استفاده کم یا ناکافی از مرطوب کننده به‌خصوص اگر پوست خشکی داشته باشید می تواند سلامت و شادابی پوست را تحت تاثیر قرار دهد. بطور کلی در فرمولاسیون انواع کرم مرطوب کننده از ویتامین ها و مواد مغذی پوست استفاده می شود، این ویتامین ها باعث عملکرد گردش خون در سلول های پوست شده و پوست را روشنتر می‌کند. استفاده از مرطوب کننده دوبار در روز می‌تواند به آبرسانی پوست، محافظت از لایه فوقانی پوست و رفع تیرگی پوست کمک کند. بنابراین استفاده از کرم مرطوب کننده باعث تیرگی پوست نشده، بلکه می توان گفت استفاده صحیح و متناسب با پوست می تواند باعث از بین رفتن تیرگی پوست در افراد شود.

سخن پایانی

مصرف کرم مرطوب کننده در هر سنی ضروری است. زیرا باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود. اما مانند هر محصول پوستی دیگر باید کرم مرطوب کننده را متناسب با پوست خود انتخاب کنید، تا بتوانید پوستی شاداب تر و سالم تر را تجربه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *